Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Prindërit i nxitën, nxënësit protestuan (VIDEO)

NULL NULL
nga Qendresa Bellagoshi 02.05.2023 20:38

Nxënësit e Vranidollit kanë bojkotuar mësimin të martën, si shenjë revolte për moskryerjen e punimeve në objektin shkollor të fshatit, si pasojë e të cilave detyrohen të shkojnë në Tenezhdoll.

Prindërit e tyre deklarojnë se ka 3 vjet që nuk është kryer shkolla, andaj paralajmërojnë se mund të ketë edhe bllokim të rrugës.

Në lidhje me ankesat e tyre, komunarët e kryeqytetit, pasdite i pritën në takim, dhe pas premtimeve që i dhanë  prindërit u bindën që nga e marta ti kthejnë fëmijët në shkollë.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.