Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Princi Harry thotë se dëshiron që fëmijët e tij të ndihen si në shtëpinë e tyre në Mbretërinë e Bashkuar

NULL NULL
07.12.2023 20:43
Harry
Harry

Princi Harry ka thënë në Gjykatën e Lartë se dëshiron që fëmijët e tij të ndihen si në shtëpinë e tyre në Mbretërinë e Bashkuar, por sipas tij një gjë e tillë nuk është e mundur, sepse siç u shpreh, nuk mund të mbahen të sigurt.

Duke e quajtur Mbretërinë e Bashkuar shtëpinë e tij, ai tha se ishte i mërzitur që ai dhe gruaja e tij Meghan ishin të detyruar të largoheshin nga vendi në vitin 2020, shkruan CNN, transmeton Klankosova.tv.

Ai po sfidon Zyrën e Brendshme lidhur me një vendim për të ulur nivelin e mbrojtjes së tij të sigurisë gjatë vizitës, por qeveria thotë se pretendimi i tij duhet të hidhet poshtë.

Gjykata po shqyrton ndryshimet në mbrojtjen e financuar nga publiku kur Princi Harry u tërhoq nga familja mbretërore.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.