Princi Harry humbet sfidën ligjore në Mbretërinë e Bashkuar - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Princi Harry humbet sfidën ligjore në Mbretërinë e Bashkuar

NULL NULL
23.05.2023 13:33
princi harry

Princi Harry ka humbur një sfidë ligjore për të kërkuar të drejtën për të paguar për mbrojtjen e tij policore teksa ishte në Mbretërinë e Bashkuar, vendosi të martën Gjykata e Lartë e Londrës, në një seri padish që Duka i Sussex-it po ndjek.

Sfida ishte një ofertë ligjore për të ruajtur mbrojtjen policore të Dukës, që iu dha anëtarëve të familjes mbretërore dhe figurave publike pasi ai dha dorëheqjen si një mbretëror që punonte.

Një shqyrtim gjyqësor tani është refuzuar për këtë pretendim, deklaroi Justice Chamberlain.

Kjo çështje ligjore është një nga disa procese gjyqësore në vazhdim që Princi Harry po ndërmerr në Mbretërinë e Bashkuar. Ai pritet të kthehet në Londër muajin e ardhshëm për të dëshmuar në një gjyq të veçantë në lidhje me pretendimet për hakerimin e telefonit kundër Grupit të Gazetave Mirror (MNG), i cili filloi më 10 maj dhe pritet të zgjasë shtatë javë.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.