19:33, 25 Tetor 2018

Është prezantuar modeli i ri i Volkswagen T-Cross i cili del për herë të parë në treg.

Ky model është i ngjashëm me atë të T-Roc kurse për dallim nga versioni standard i Polos, ai do të jetë më i lartë dhe nuk do të ketë sistem 4Motion, njofton Klan Kosova.

Sa i përket motorit do të jetë i përfshirë edhe ai me benzinë 1.0 litër dhe përveq marshit manual me pesë dhe gjashtë shpejtësi konsumatorëve do t’u ofrohet edhe marshi i dyfishtë.

Konkurs Pune

Lexo më shumë