Prezantohet Huawei P8 Lite - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Prezantohet Huawei P8 Lite

NULL NULL
29/05/2015
Kompania kineze, Huawei prezantoi telefonin e ri të quajtur Huawei P8 Lite.

Huawei prezantoi telefonin inteligjent Huawei P8 Lite në eventin e zhvilluar në Bangkok.

Smartfoni ka ekran 5 inç me rezolucion 720×1280 pikselë. Fuqizohet nga procesori HiSilicon Kirin 620 SoC me arkitekturë 64 bit, tetëbërthamësh me shpejtësi 1.2GHz.

P8 Lite ka 2GB RAM dhe 16GB hapësirë të brendshme, që mund të zgjerohet përmes kartelave microSD.

Kamera kryesore ka 13MP ndërsa selfie-kamera 5MP. Bateria ka kapacitet 2200mAh.

Ai ka të instaluar sistemin operativ Android 5.0.2 me ndërfaqen Emotion UI 3.1 të Huawei-t.

Huawei P8 Lite kushton 270 dollarë.