Presidentja takim me kryeministrin dhe ministrin Hyseni - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Presidentja takim me kryeministrin dhe ministrin Hyseni

NULL NULL
10.05.2015 18:05
Presidentja Jahjaga takoi kryeministrin Isa Mustafa dhe ministrin e Punëve të Brendshme Skender Hyseni

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga është takuar sot me kryeministrin  Isa Mustafa dhe me ministrin e Punëve te Brendshme,  Skender Hyseni, për të diskutuar për gjendjen aktuale të sigurisë në Kosovë dhe zhvillimet e fundit në Republikën e Maqedonisë.

Takimi nuk kishte të bënte me këshillin e sigurisë kombëtare por është vazhdmësi e komunikimit ndërmjet institucioneve relevante të vendit pas situatës së krijuar në Maqedoni.