12:14, 27 Shtator 2018

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviq është bërë hit në rrjetet sociale.

Një video ku ajo shihet duke ia rregulluar flokët gazetares kroate të televizionit HRT, Branka Slavicë ka bërë bujë.

Kjo video nuk është transmetuar direkt në programin e televizionit kroat, por në Tëitter dhe ka nxitur shumë komente pozitive për shefen e shtetit kroat, transmeton Klan Kosova.