Presidenti Nishani: Shqiptarët faktor sigurie në rajon - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Presidenti Nishani: Shqiptarët faktor sigurie në rajon

NULL NULL
10/06/2015

Në emisionin Zona e Debatit, i cili është duke u transmetuar tash në Klan Kosova, mysafir është Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani.

Presidenti Nishani, mendon se roli i shqiptarëve është kyq për stabilitetin në rajon.

“Shqiptarët kanë qenë gjithmonë të prirur tek vlera e krijimit të respektit, të harmonisë dhe bashkjetesës duke respektuar në mënyrë reciproke kodet e njëri tjetrit. Nuk ka ndonjë rast kur shqiptarët kanë qenë agresor, kur shqiptarët të jenë nxitur nga dikush, për të vepruar kundër të tretëve në rajonin tonë”.

“Të gjitha këto elemente, i bëjnë shqiptarët faktor stabiliteti në rajon”.