Presidenti i Venezuelës rezulton pozitiv me COVID-19

Presidenti i Venezuelës rezulton pozitiv me COVID-19

1 muaj më parë

Presidenti i Venezuelas, Nicolas Maduro, ka njoftuar, se pas testimit qe ka bërë ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Nga kabineti qeveritar në Venezuelë, pozitiv me COVID-19 ka rezultuar edhe Ministri i Komunikacionit, Jorge Rodriguez i cili është në vetizolim, shkruan BBCm transmeton Klan Kosova.

Venezuela ka regjistruar rreth 30 mijë raste të infeksioneve me COVID-19 dhe afro 250 vdekje që nga fillimi i pandemisë.