15:45, 10 Korrik 2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka takuar xhudistët nga Kosova si dhe trajnerin Driton Kuka.

Ata kanë zgjedhur të bëjnë një përshëndetje të veçantë.

Meta bashkë me sportistët kanë bërë me duar Shqiponjën.

Kreu i shtetit shqiptar me këtë rast ka bërë një postim në rrjetin social facebook.

Bosnja dhe Hercegovina nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës.

“Me krenarinë e sportit shqiptar, kampionen e botës, Majlinda Kelmendi dhe ekipin e xhudos së Kosovës, kaluam momente shumë pozitive në çarshinë e Sarajevës.Përherë kënaqësi të takohem me këta ambasadorë të shkëlqyer të vlerave më të mira njerëzore e sportive të kombit shqiptar kudo në botë.”

Konkurs Pune

Lexo më shumë