Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

PRCS: Forcat izraelite pushtuan zonën pranë klinikës UNRWA

NULL NULL
10.12.2023 18:37
Forca izraelite

Gjysmëhëna e Kuqe Palestineze (PRCS), tha se forcat izraelite pushtuan zonën pranë klinikës UNRWA.

Shoqata shtoi se zona është në zemër të kampit të refugjatëve Jabalia, ku ekipet e saj të urgjencës dhe mjekët po operojnë një post të avancuar mjekësor.

“Ekipi përbëhet nga nëntë mjekë, infermierë dhe vullnetarë. Zona përreth është aktualisht nën bombardime, duke paraqitur një kërcënim të vazhdueshëm për jetën e ekipeve mjekësore dhe të plagosurve”, thuhet në njoftim, raporton Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.