Praktikantja e mjekësisë qëllohet për vdekje nga i fejuari

Praktikantja e mjekësisë qëllohet për vdekje nga i fejuari

NULL NULL
2 weeks më parë

Një praktikante e mjekësisë u qëllua për vdekje nga i fejuari i saj, vetëm tre javë pasi çifti u fejua në një pushim romantik, tha policia.

Ana Fantaziu, 23 vjeç, ishte një infermiere që ishte regjistruar në universitetin mjekësor me qëllim që të bëhej mjeke, shkruan Mirror, transmeton Klankosova.tv.

Burri i saj i ardhshëm, 28-vjeçari Roman Vlasa, kishte shkruar për të takuar prindërit e saj në Moldavi, por udhëtimi përfundoi pasi ai qëlloi të fejuarën e tij para se të kthente armën mbi veten. Babai i saj tha se kishte pasur një grindje që përfshinte familjen dhe Vlasën, për të cilën miqtë e Anës thanë se kishte një natyrë “xhelozie”.

Ai tha se ai iku nga shtëpia për të kërkuar ndihmë pasi dhëndri i tij i ardhshëm i kërcënoi ata me armë.

Babai dëgjoi dy të shtëna me armë dhe policia gjeti trupat e praktikantes dhe burrit të saj të ardhshëm në shtëpinë në fshatin Fundul Galbenei, rrethi Hincești.

Çifti ishte në lidhje prej dy vjetësh para fejesës. Një mik i shokuar e përshkroi lidhjen e tyre si “të bukur” dhe tha se ata kishin qenë së fundmi me pushime në Rumani.