Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Praag tërhiqet nga gara për president

NULL NULL
21.05.2015 18:24
Michael van Praag ka konfirmuar se ka tërhequr kandidaturën e tij nga zgjedhjet për President te FIFA-së.

Ai ka thënë se e mbështet  princin e Jordanisë, Ali bin al-Hussein  që të fitojë në zgjedhjet e 29 majit.

Presidenti i Federatës së Futbollit të Holandës ka thënë se detajet për tërheqjen e tij nga kjo garë do t’i bëjë të ditura më vonë.

Kundërkandidat tjetër serioz për të zënë ulësen e të parit të FIFA-së është portugezi, Luis Figo.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.