21:15, 28 Shkurt 2020

Maurizio Sarri mund të shkarkohet në fundjavë nga pozita e trajnerit të Juventus.

Gjithçka do të varet nga rezultati nga ndeshja kundër Inter, shkruan MailOnline, transmeton Klan Kosova.

Hierarkia e klubit thuhet se është e pakënaqur me mënyrën si italiani i ka trajtuar futbollistët. Pozicioni i tij është vënë edhe më në pikëpyetje pas humbjes nga Lyon në Champions League në 1/16 e kësaj gare.

Sarri të dielën e pret në Torino Antionio Conten me Interin dhe ndodhet nën presion edhe për shkak të garës për kryesim në Serie A.

Konkurs Pune

Lexo më shumë