Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Populli më obez në botë janë britanikët

NULL NULL
13.05.2015 09:16

Një studim i fundit ka nxjerrë të dhëna që i ka shqetësuar sërish mjekët britanikë.

Më shumë se 20 % e popullsisë britanike rezultuan të ishin shumë mbi peshë.

Nga 7 vendet më të “shëndosha” në Europë Britania e Madhe u rendit e para.

Por, më e keqja është se ata e konsideronin veten si normalë.

“Të jesh obez në Britaninë e Madhe konsiderohet si një gjë normale. Kjo është e frikshme”, tha njëri prej drejtuesve të studimit.

Pas Britanisë së Madhe, në vend të dytë është Franca dhe në vend të tretë Italia.

Një tjetër e dhënë shqetësuese për ishullin britanik ishte se vetëm 18 % e popullsisë mendonin se obeziteti është një sëmundje.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.