"Popeye", bodibillderi që bëri muskuj fals mund t`i humbasë krahët

“Popeye”, bodibillderi që bëri muskuj fals mund t`i humbasë krahët

NULL NULL
1 month më parë

Një person i vetëquajtur “Popeye” është në rrezik për t’i humbur krahët për shkak të injeksioneve të përdorura në muskujt e tij.

Krill Tereshin, 24 vjeçar, tani po paguan çmimin që mund të përfshijë humbjen e përdorimit të krahëve të tij – ose më keq.

Pandemia COVID-19 ka vonuar operacionin për të hequr plotësisht implantet e rrezikshme nga krahët e tij me gati një vit.

Ai ende përballet me operacione më komplekse për të nxjerrë lëngun nga bicepsi i tij.

“Unë jam vetëm 24, dhe sistemi im imun deri më tani po përballet me këtë inflamacion, por unë me të vërtetë nuk e di se çfarë do të ndodhë më pas”, tha ai.

Kirill Tereshin shows his scars after his second tricep operation

“Kjo është arsyeja pse unë fillova operacionet për të hequr qafe këtë makth”.

Ai rrëfeu: “Unë fryva krahët kur isha 20 vjeç për shkak të marrëzisë time. Nuk kam menduar për pasojat”.

Ai u bind për të “shpëtuar jetën e tij” dhe për të hequr implantet nga Alana Mamaeva, 33 vjeçare, transmeton Klan Kosova.