11:59, 12 Korrik 2020

Polonia sot është duke mbajtur zgjedhjet presidenciale, transmeton Klan Kosova.

Votuesit atje kanë mundësi të zgjedhin në balotazh midis Presidentit aktual aktual, Andrzej Duda dhe kandidatit tjetër liberal, kryetarit të Bashkisë së Varshavës, Rafał Trzaskowski.

Sondazhet e fundit të opinioneve tregojnë një garë aq të ngushtë nw mes dy kandidatwve sa  mund të varet nga një diferencë e vogël e votuesve.

Konkurs Pune

Lexo më shumë