Policia shqipton gjoba ndaj dy shoferëve, ua merr patentë shoferin për tre muaj - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Policia shqipton gjoba ndaj dy shoferëve, ua merr patentë shoferin për tre muaj

NULL NULL
24.04.2023 14:29
Policia e Kosoves

Policia në Gjilan dy shoferëve u ka shqiptuar gjoba në vlerë të 150 eurove, dy pikë negative dhe masën mbrojtëse të heqjes së patentë shoferit në afat prej tre muaj.

Kjo pasi shoferët në fjalë kishin tejkaluar ditë më parë në vijë plotë në rrugën Gjilan-Kamenicë.

“Drejtoria rajonale e Policisë Gjilan, falë bashkëpunimit me mediat dhe qytetarë, në e-mail adresën zyrtare të Policisë së Kosovës ka pranuar një video incizim në të cilën shihen dy vozitës duke drejtuar automjetet e tyre në rrugën Gjilan – Kamenicë, kanë tejkaluar në vijë të plotë me të cilin veprim kanë rrezikuar pjesëmarrësit e tjerë në komunikacion dhe kanë rënë ndeshë me rregullat e trafikut”.

“Njësiti rajonal i komunikacionit rrugor Gjilan përmes veprimeve operative ka arritur që të identifikoj dy kundërvajtësit ndaj të cilëve ka shqiptuar gjoba për secilin veç e veç në vlerë prej 150 euro, shqiptuar nga dy pikë negative dhe ndaj që të dy kundërvajtësve ka shqiptuar masën mbrojtëse të heqjes së patentë shoferit në afat prej tre muaj”, thuhet në njoftim.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iO