Policia shqiptare ndalon pejanin me mbi 11 mijë euro të padeklaruara - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Policia shqiptare ndalon pejanin me mbi 11 mijë euro të padeklaruara

NULL NULL
17.03.2023 13:03
muriqan

Shërbimet e Policisë Kufitare të PKK Muriqan, kanë ndaluar një shtetas të Kosovës, me iniciale N. F, i cili po tentonte të kalonte kufirin me automjetin e tij nga Mali i Zi për në Shqipëri.

Gjatë kontrollit të ushtruar në këtë automjet, shërbimet e PKK Muriqan gjetën dhe sekuestruan 11 790 euro të padeklaruara nga shtetasi N. F.

“Në përfundim të veprimeve procedurale për këtë rast, strukturat operacionale të DVP Shkodër referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin N. F., 58 vjeç, banues në Pejë, Kosovë, për veprën penale ‘Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë’”, thuhet në njoftimin e Policisë së Shtetit, raporton Klankosova.tv.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS