Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Policia nis negociatat për dorëzimin e vrasësit të Kavajës

NULL NULL
22.05.2023 22:46

Zyrtarë të Komisariatit të Kavajës kanë zbarkuar pasditen e sotme, në banesën e Habib Rexhës, autorit të vrasjes së Arjan Gosës në një lokal në qendër të qytetit.

Sipas mediave në Shqipëri, thuhet se po negociohet me familjarët e tij me qëllim që ai të vetëdorëzohet, përcjell klankosova.tv.

Mësohet se Rexha jetonte prej kohësh në Britaninë e Madhe.

Ai ka hyrë në territorin shqiptar në datën 5 maj përmes Aeroportit të Rinasit, nga shteti britanik ku ai jetonte si emigrant i rregullt.

Ai kishte udhëtuar në Shqipëri për të marrë hakun e vëllait të tij Altin Rexha, që mbeti viktimë e një përplasjeje me vëllain e Arjan Gosës në 29 mars të këtij viti.

Pas një sherri banal rreth dy muaj më parë, Gosa dhe Rexha qëlluan njëri-tjetrin me thikë dhe armë zjarri duke mbetur të dy të vdekur.

Habib Rexha u identifikua nga kamerat e sigurisë.

Ai qëlloi Gosën kur ishte në kafe me babain e tij dhe u largua me vrap.

Më pas kishte marrë një makinë dhe udhëtoi drejt Durrësit ku ka humbur gjurmët. Policia e Shqipërisë, kishte vënë 10 mijë euro shpërblim për atë që jep informacione që çojnë në kapjen e tij.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.