Policia në Indi vret katër burrat që përdhunuan dhe vranë një grua (VIDEO)

Policia në Indi vret katër burrat që përdhunuan dhe vranë një grua (VIDEO)

10 muaj më parë

Katër burrat që u akuzuan për përdhunimin dhe vrasjen e një gruaje në Indi janë qëlluar për vdekje nga policia të premten, tha një zyrtar i policisë.

Burrat u vranë pas mesnatës sipas një nënoficeri, njofton Klan Kosova.

Një zyrtar tjetër policor tha që të dyshuarit u përpoqën të rrëmbenin me armë zjarri një oficer dhe të shpëtonin gjatë një vizite në vendin e krimit.

Oficeri foli në kushte anonimiteti pasi nuk ishte i autorizuar të fliste me mediat.

Trupi i djegur i një gruaje 27-vjeçare u gjet javën e kaluar nga një kalimtar në një nënkalim në Hyderabad pasi ajo u zhduk natën e kaluar.

Çështja e profilit të lartë ka ngjallur protesta në të gjithë Indinë.