Policia ndërmerr të gjitha veprimet për sigurimin e procesit zgjedhor në veri - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Policia ndërmerr të gjitha veprimet për sigurimin e procesit zgjedhor në veri

NULL NULL
21.04.2023 14:44
zgjedhjet veri

Policia e Kosovës njofton se ka ndërmarrë të gjitha veprimet dhe masat me qëllim të ofrimit të sigurisë dhe mbarëvajtjes së procesit zgjedhor në komunat veriore të Kosovës, i cili pritet të mbahet nesër.

Qëllimi i këtyre planifikimeve dhe koordinimeve është implementimi i planit operativ policor, ku Policia e Kosovës synon krijimin e një ambienti të sigurt dhe të qetë për të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës: para, gjatë dhe pas procesit të zgjedhjeve, për t’u mundësuar ushtrimin e lirë të së drejtës së votës të gjithë pjesëmarrësve.

Njëkohësisht, institucionet relevante inkurajojnë të gjithë qytetarët që të bashkëpunojnë me Policinë e Kosovës, Prokurorinë e Shtetit, KQZ-në dhe, të raportojnë për çdo rast të kundërligjshëm që ndërlidhet me sigurinë, me procesin zgjedhor apo edhe jashtë tyre.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.