Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Policia kufitare parandalon kontrabandën me mallra në Jashanicë të Leposaviqit

NULL NULL
03.05.2023 21:29
kontrabandim
kontrabandim

Policia kufitare ka parandaluar një rast të kontrabandës me mallra, pasi gjatë patrullimit, ka hasur në dy automjete të dyshuara në fshatin Jashanicë të Leposaviqit.

“Gjatë realizimit të detyrave dhe autorizimeve ligjore, patrullimit dhe monitorimit të lëvizjeve të dyshimta në brezin kufitar, konkretisht në rrugët dytësorë të fshatrave të Leposaviqit, saktësisht në fshatin Jashanicë policia kufitare ka hasur dhe ka parandaluar një rast të kontrabandës me mallra, me që rast janë ndaluar dy automjete me targa serbe që dyshohej se ishin duke kontrabanduar sasi të konsiderueshme të mallrave”, thuhet në njoftimin e policisë.

Sipas policisë, të dyshuarit po transportonin pije të gazuara, alkoolike, produkte ushqimore si dhe para në vlerë 1370 euro dhe 6600 dinarë.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.