15:08, 21 Nëntor 2019

Në operacionin e sotëm për ekzekutimin e masave të sigurisë, Policia ka ushtruar kontroll edhe në 6 banesa të tjera, ndër to edhe në banesën e shtetases J. M, ku u gjetën dhe u sekuestruan një shumë e konsiderueshme të hollash, prej 9 000 euro, raporton lapsi.al, transmeton Klan Kosova.

Safet Bajri u arrestua në shtator të 2018 në zonën e Xhamllikut në kryeqytet. Ai dyshohet të jetë kreu i një grupi kriminal “Bajri”, i cili kryente trafik droge, vrasje dhe trukim ndeshjesh. Rezulton se Safet Bajri është dënuar edhe nga drejtësia belge për akuzën e shfrytëzimit të prostitucionit, dënim të cilin po e vuan në Shqipëri. Nga hetimet e kryera, thuhet se në grupin ‘Bajri’ janë përfshirë kryeinfermiere, shefi shërbimit të maternitetit si dhe përgjegjësja e financës në Spitalin e Shkodrës.

Konkurs Pune

Lexo më shumë