Podcasteri bën 37 orë intervista për rekord botëror - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Podcasteri bën 37 orë intervista për rekord botëror

NULL NULL
27.04.2023 09:06
podcast, mikrofon

Një podcast-er i Pensilvanisë intervistoi 137 persona gjatë 37 orëve, 44 minutave dhe 17 sekondave për të thyer Rekordin Botëror Guinness për maratonën më të gjatë të intervistimit.

Rob Oliver, i cili ka qenë i paralizuar nga gjoksi e poshtë që nga një aksident i vitit 1993, filloi podcastin Perspectives on Healthcare më 2021, duke synuar të diskutojë pikat e forta dhe të dobëta të sistemit të kujdesit shëndetësor si me profesionistët mjekësorë ashtu edhe me pacientët.

Podkasti i Oliverit e frymëzoi atë të kërkonte Rekordin Botëror Guinness për maratonën më të gjatë të podcast-it dhe ai tha se thirrja e tij e hapur për të intervistuarit çoi në përgjigje nga aq larg si Australia, Zelanda e Re, India dhe Skocia.

Oliver planifikoi subjekte për 15 minuta dhe përfundoi duke intervistuar 137 persona për një kohë totale prej 37 orë, 44 minuta dhe 17 sekonda, duke thyer Rekordin e mëparshëm Botëror Guinness për më shumë se 8 orë. Atij iu lejua një pushim prej 5 minutash çdo orë, të cilin ai vendosi ta kursente në mënyrë që të mund të bënte pushime prej 30 deri në 60 minuta pas disa orësh.

Oliver tha se tani po publikon intervistat si episode 15-minutëshe të podcast-it të tij.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.