22:33, 15 Maj 2019

Me një shfaqje spektakolare të dritës, kryeqendra e Francës sot është duke festuar 130 vjetorin e Kullës së famshme Eiffel, njofton ABC News, transmeton Klan Kosova.

Ndryshe kjo kullë ka qenë dhe vazhdon të mbetet si një ndër pikat më të vizituara turistike në gjithë Europë.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë