Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Po heqim dorë nga sovraniteti

NULL NULL
16.05.2015 07:07
Kërkesa për themelimin e Gjykatës Speciale e ka vënë Kosovën në pozita të vështira dhe inferiore në krahasim me Serbinë.

Kështu, ish-kryetari Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi është shprehur i pakënaqur me gjendjen aktuale në vend.

Ai ka thënë se problemi kryesor është në sistemin e drejtësisë që, për shkak të mosfunksionimit si duhet, po kërkohet themelimi i Gjykatës Speciale.

“ Ne para pak viteve hoqëm mbikëqyrjen e pavarësisë, tani po i bëjmë tre hapa prapa, po heqim dorë nga një pjesë e sovranitetit” ka deklaruar Krasniqi.

Ish-kreu i Kuvendit ka folur edhe për zhvillimet në Maqedoni, për të cilat ka thënë se po i ngjasojnë periudhës së Milosheviqit.  Shruan, Epoka e Re.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.