"Po bëhemi një komb i britmave të ankthshme" – thotë Clinton pas tragjedisë në shkollën fillore - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“Po bëhemi një komb i britmave të ankthshme” – thotë Clinton pas tragjedisë në shkollën fillore

NULL NULL
1 month më parë

Hillary Clinton ka reaguar pas tragjedisë në një shkollë fillore në Teksas, duke thënë se ‘mendimet dhe lutjet nuk mjaftojnë’.

Ajo tha: “Pas vitesh pa asgjë tjetër, ne po bëhemi një komb i britmave të ankthshme”.

Ish-sekretarja amerikane e shtetit shtoi se kombi ka nevojë për ligjvënës që janë “të gatshëm” të ndërmarrin veprime për të ndaluar dhunën me armë, transmeton Klankosova.tv.