Pluhuri i xhenxhefilit largon dhimbjen gjatë ciklit menstrual - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pluhuri i xhenxhefilit largon dhimbjen gjatë ciklit menstrual

NULL NULL
17/08/2019

Gratë kur janë në ciklin e tyre menstrual kanë dhimbje të mëdha.

Për zvogëlimin e kësaj dhimbjeje duhet të përdorni pluhurin e xhenxhefilit, transmeton Klan Kosova.

Sipas Healthline një studim që është bërë ndaj 150 grave të cilat për tri ditët e para të ciklit menstrual përdornin nga një gram pluhur xhenxhefil brenda ditës, doli se iu kanë zvogëluar dukshëm dhimbjet.

Xhenxhefili arriti të zvogëlojë dhimbjen në mënyrë efektive si ilaçet mefenamic acid dhe ibuprofe.