Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Plani ambicioz, 908 robotë për shkollat kosovare (VIDEO)

NULL NULL
nga Qendresa Sinani 08.06.2023 20:26

Liga e Krijuesve Kosovarë ka nisur një kampanjë me të cilën po synon mbledhjen e fondeve për të blerë robotë edukativë për shkollat publike të Kosovës.

“Përmes kampanjës ne synojmë që të mbledhim fonde të mjaftusheme për të pajisur edhe 227 shkolla tjera apo në total 50% të shkollave publike në vend”, tha Flatra Thaçi nga ky fondacion, njofton Klan Kosova.

Mjetet që nxisin të menduarit kritik e kreativ, mund të ndikojnë edhe në digjitalizimin e shkollave. Deri tash janë mbledhur vetëm 15% e shumës totale prej 49 mijë eurove sa nevojiten për të blerë 908 robotë të rinjë.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.