15:49, 21 Gusht 2019

Një person është gjetur në kanal me disa plagë në trup. Nisur nga informacionet paraprake, 70-vjeçari me iniciale P.D u vetëplagos në oborrin e banesës, për t’u gjetur më pas nga kalimtarët në anë të rrugës.

Pasi u transportua në spitalin rajonal të Shkodrës, i moshuari ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Në vendngjarje, është gjendur dhe sekuestruar arma e zjarrit, me të cilën dyshohet se është vetëqëlluar shtetasi P.D. Aktualisht po vijojnë hetimet për zbulimin dhe qartësimin e rrethanave, raporton Tch, .

Konkurs Pune

Lexo më shumë