Plagosja e dy policëve në Skenderaj, raportohet se rasti ndodhi për një tiketë trafiku - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Plagosja e dy policëve në Skenderaj, raportohet se rasti ndodhi për një tiketë trafiku

NULL NULL
03/07/2022

Dy policë raportohet se janë plagosur pas mesnatës në Skenderaj.

Sipas Sinjalit të dyshuar për këtë rast janë ish-nënkryetari i kësaj komune Nuredin Lushtaku, dy djemtë dhe vëllezërit e tij, përcjell Klankosova.tv.

Raportohet se ngjarja ndodhi kur policia e ndali në pikë kontrolli djalin e Nuredin Lushtakut, të cilit i shqiptoi një tiketë trafiku.

Si shkak i kësaj ai e thirri babain e tij i cili sapo arriti në pikë kontrolli, filloi sherrin më policinë.

Sipas raportimeve policia tashmë është vënë në lëvizje që të arrestohen të dyshuarit të cilët shtinë me armë zjarri drejt zyrtarëve policorë, si dhe i rrahën ata me mjete të forta, vetëm pse atyre u shqiptuan një tiketë të trafikut.

Njëri nga policët dyshohet se ka marrë plagë në kokë nga mjetet e forta, por përkundër gjendjes së rëndë ai ndodhet jashtë rrezikut për jetë, transmeton Klankosova.tv

Klankosova.tv do të t’ju mbajë të informuar lidhur me rastin.