Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Plagoset Abu Bakr al Baghdadi

NULL NULL
21.04.2015 16:47

Kreu i të ashtuquajturit Shteti Islamik (ISIS), Abu Bakr al Baghdadi ka mbetur i plagosur gjatë një sulmi ajror.

Prestigjozja “The Guardian” raporton se ngjarja ka ndodhur në muajin mars.

Momentalisht Kalifi i ISIS është duke u përmirësuar, ndërkohë që drejtimi i Shtetit Islamik i është besuar ndihmësve të tij. Gazeta i referohet disa burimeve të besueshme në Irak. Abu Bakr al Baghdadi është një nga personat më të kërkuar në botë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.