Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Plagosen dy vetë në Fushë-Kosovë, arrestohet i dyshuari

NULL NULL
nga Hekuran Sokoli 31.05.2023 17:48
Policia

Sot rreth orës 16:00, dy persona janë plagosur nga arma e zjarrit në Fushë-Kosovë.

Lajmin për klankosova.tv e ka konfirmuar zyrtarja për Informim e Policisë, Flora Ahmeti.

“Rreth orës 16:00, policia ka marrë informatën për të shtëna me armë në rrugën ‘Peja’ në Fushë-Kosovë. Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes  dhe ka ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme që konsistojnë në hetimin e rrethanave që karakterizojnë ngjarjen”.

“Bazuar në informacionet e para raportohet për dy persona të lënduar, ku dyshohet të kenë marrë lëndime nga arma e zjarrit”.

Zyrtarët policorë kanë identifikuar dhe arrestuar një person të dyshuar dhe kanë sekuestruar një armë zjarri.

klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.