Plaçkitje në qytetin e filmave - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Plaçkitje në qytetin e filmave

NULL NULL
07/05/2015

Katër meshkuj të armatosur kanë vjedhur stoli në vlerë prej 17.5 milionë eurosh nga një dyqan bizhuterish në Kanë të Francës.

Burime nga policia kanë bërë të ditur se vjedhja ka zgjatur mes pesë dhe dhjetë minutash.

Vetura e markës “Mercedes” të cilën e shfrytëzuan plaçkitësit është gjetur e djegur.

Shëtitorja Kroazet njihet si  njëra nga lokacionet më prestigjioze në Kanë dhe  ka më shumë se 70 dyqane luksoze.

Qyteti i Kanës karakterizohet me festivalin e filmit  që mbledh figura të njohura publike fillon nga data 19 dhe zgjat deri me 24 maj.