20:06, 17 Maj 2018

Ka përfunduar Samiti i Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor, që u mbajt në Sofje të Bullgarisë, njofton Klan Kosova.

Pjesëmarrja e Kosovës në këtë ngjarje u konsiderua sukses, derisa u mirëprit edhe afrimi i Hashim Thaçit e Aleksandër Vuciqit.

Ky i fundit nuk u pa shumë miqësor me të parin.

Vuçiq nuk duartrokiti Thaçin në ceremoninë e nënshkrimit të deklaratës.

Kronikë nga Besnik Tahiri

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë