Pitalka në prush, shija e jashtëzakonshme për Ramazan! (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pitalka në prush, shija e jashtëzakonshme për Ramazan! (VIDEO)

NULL NULL
31.03.2023 13:37
Pitalka në prush

Pas një dite të gjatë pa ngrënë ushqim, koha më e lezetshme për ata të cilët agjërojnë janë minutat pak para iftarit.

Tash e 40 vite, furra më e vjetër në kryeqytet çdo muaj të Ramazanit shet më shumë se 200 pitalka brenda ditës.

Është furra e vetme në Prishtinë e cila pitalkat i pjek në furrën me prush.

Furrë e cila jep shije natyrale të pitalkave për shumë gjenerata të banorëve të cilët jetojnë në lagjen e Kacallarëve të kryeqytetit.

Për kë po flitet, kuptoni nga materiali më poshtë. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS