Pirlo nuk e lë Juven - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pirlo nuk e lë Juven

NULL NULL
14/06/2015
Mesfushori italian ka qenë në qendër të vëmendjes kur tha se dëshiron që të largohet nga Juventus këtë verë. Por më pas u tërhoq nga ky qëndrim.

Liverpool dhe Chelsea ishin të interesuara për të marrë shërbimet e tij.

“Ka pasur shumë zëra se unë do ta lë Juventusin. Por unë dua të vazhdojë të luajë dhe të jem në formën më të mirë për Euro 2016.

Pirlo ka edhe 12 muaj të tjerë në kontratën me Zonjën e Vjetër, kështu që siç duket do t’i qëndrojë besnike asaj.