Pirlo i lumtur me titullin kampion - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pirlo i lumtur me titullin kampion

NULL NULL
03.05.2015 16:08
Mesfushori i Juventusit, Andrea Pirlo është shprehur shumë i lumtur me titullin e kampionit në Itali.

Juventusi mbrëmë me fitoren kundër Sampdorias  me rezultat  0 me 1 është kampion i Italisë.

“Ne patëm gjithçka që të arrijmë këtu ku jemi. Tani ne jemi të lumtur me suksesin. Prapa suksesit tonë është se fakti se ne nuk hoqëm dorë dhe dhamë gjithçka për të arritur maksimumin”, tha Pirlo.

Pirlo duke folur për  sfidën e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, ku të martën mbrëma do të përballen me Real Madridin u shpreh se është krejtësisht i qetë.