Pique: Stones si Ferdinandi - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pique: Stones si Ferdinandi

NULL NULL
11/11/2015
Qendërmbrojtësi i Barcelonës është fans i madh i lojtarit të Evertonit të cilin e sheh si një nga mbrojtësit më të mirë për momentin.

Gerard Pique e ka krahasuar John Stonesin me ish-bashkëlojtarin e tij Rio Ferdinand.

Stones është një nga lojtarët më të mirë të Evertonit që nga kalimi i tij nga Barnsley në Goodison Park, dy vite më parë.

Përparimi i tijj nuk ka kaluar pa u vëretjur, ndërsa Pique nuk ka ngurruar që ta krahasojë me Ferdinandin.

“Rio Ferdinand dhe John Terry kanë qenë dy qendërmbrojtësit më të mirë në Angli”.

“Tani mendoj që John Stones është ai njeri. Ai do të ketë karrierë të ndritur”.

“Në një aspekt ai është si Rio. Ai është i ri dhe i duhet ende përvojë. Por e ardhmja e tij do të jetë e shkëlqyer”.