9:00, 20 Qershor 2019

Freskuese dhe ushqyes, ky smotothie është ideal për mëngjeset e nxehta të verës.

Përbërësit
Dy pjeshkë
Një limon
Një banane
Një lugë çaji mjaltë
Tre kuba me akull

Përgatitja
Prisni pjeshkët në copa të vogla. Më pas shtrydhni lëngun e limonit dhe hidheni në blender. Shtoni aty frutat, mjaltin dhe copat e akullit. Lërini në blender për 30 sekonda deri sa të bëhet një masë kompakte. Kjo pije shërbehet e ftohtë.

Konkurs Pune

Lexo më shumë