14:25, 13 Qershor 2018

Pianistja kosovare, Artemida Qarri do të performojë të enjten mbrëma me Filharmonine e Maqedonise në Shkup.

Koncerti do të fillojë nga ora 20.00 dhe do të dirigjohet nga Sasho Tatarchewski.

Për audiencën do të luhen vepra të kompozitorit të njohur, Dmitri Shostakovich, njofton Klan Kosova.

Artemida Qarri vijon studimet e Doktoratures për Drejtimin e Pianos në Shkup, ndërsa ato Master i ka perfunduar në Itali.

 

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë