Pessina lojtari më i ri italian që shënoi, që nga Cassano në 2004

Pessina lojtari më i ri italian që shënoi, që nga Cassano në 2004

NULL NULL
1 month më parë

Matteo Pessina shënoi golin e parë për Italinë kundër Uellsit dhe u bë lojtari më i ri i Azzurrit që shënoi në fillimin e tij të parë në një turne të madh që nga Antonio Cassano në 2004.

Antonio Cassano shënoi në fillimin e tij të parë në një turne të madh kundër Suedisë në Euro 2004, kur ish sulmuesi ishte 21 vjeç dhe 342 ditë i vjetër, shkruan ITV Football, njofton Klankosova.tv

Mesfushori i Atalanta, i cili zëvendësoi Stefano Sensi në skuadrën e Euro 2020 menjëherë para fillimit të turneut, iu dha një shans për të filluar kundër Uellsit në ndeshjen e tretë në Grupin A.

Pessina shënoi golin e parë të ndeshjes në minutën e 39-të dhe në 24 vjet e 60 ditë, ai është atëherë lojtari më i ri italian që shënoi në fillimin e tij të parë në një turne të madh që kur Cassano shënoi kundër suedezëve 17 vjet më parë.