Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pesëshja historike e Newcastle

NULL NULL
nga Naim Selmani 23.04.2023 16:08

Ekipi i Newcastle është futur në histori të Premier League duke shënuar 5-golëshin e dytë më të shpejtë në Angli.

Ata i shënuan krejt këta gola ndaj Tottenham-it brenda 21 minutave të pjesës së parë, përcjell KlanKosova.tv.

Më shpejtë se ata kaq gola i ka shënuar vetëm Manchester City kundër Watfordit në vitin 2019 dhe atë për 18 minuta.

Po ashtu Newcastle është vetëm skuadra e 6-të në Premier League që shënon ‘hat-trick’ brenda 9 minutave hapëse të ndeshjes.

Të fundit këtë e kanë bërë Manchester City kundër Burnleyt në vitin 2010.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.