Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pesë të vrarë nga sulmet ruse në Kherson dhe Donetsk të Ukrainës

NULL NULL
28.09.2023 20:39
Kherson

Sipas zyrtarëve ukrainas, pesë persona janë vrarë dhe të paktën gjashtë janë plagosur pas sulmeve ruse në Kherson dhe Donetsk të Ukrainës.

Zyrtarët bëjnë të ditur se në Kherson u vrarë tri gra që ishin në rrugë në atë kohë, shkruan Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Ndërkaq, në Donetsk janë vrarë dy burra, njëri i moshës 47 dhe tjetri 54-vjeçare.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.