Pesë të vdekur dhe 516 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Pesë të vdekur dhe 516 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

NULL NULL
6 days më parë

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit pesë persona nuk ia kanë dalë betejës me COVID-19.

Kurse nga 2 mijë e 761 testime, 516 kanë rezultuar poivitiv me virusin korona, njofton Klankosova.tv.

Në anën tjetër gjithsej 7 mijë e 718 qytetarë janë duke u përballur ende me virusin vdekjeprurës, kurse 597 janë shëruar.