Pesë libra që do të ju ndihmojnë të kaloni një ndarje - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pesë libra që do të ju ndihmojnë të kaloni një ndarje

NULL NULL
18.04.2023 12:09
Libra

Ndarjet mund të mbytin. Edhe nëse keni dalë nga marrëdhënia disa muaj para se të ndodhte ndarja, ngjarja në vetvete mund të jetë vërtet sfiduese.

Epo, pavarësisht se si ndodhi apo si ndiheni, ka një kurë për një zemër të thyer: Një libër i mirë.

“8 Rregullat e Dashurisë” nga Jay Shetty

Pavarësisht nëse duhet të përqendroheni në lënien e dashurisë suaj të vjetër ose mendoni se mund të jeni gati të filloni diçka të re, Jay ofron njohuri të vlefshme se si t’u qaseni gjërave dhe çfarë të kërkoni.

Një pasqyrë e rëndësishme në librin e Jay është se vetmia është antidoti i vetmisë. Mund të ndiheni vetëm tani që jeni beqarë, por shikimi i këtij udhëtimi solo do të ndryshojë të gjithë këndvështrimin tuaj në kapitullin tuaj të ardhshëm.

“Qumësht dhe mjaltë” nga Rupi Kaur

Nëse Rupi Kaur është një nga poetët tuaj të preferuar, nuk jeni vetëm.

Do ta ndiqni Rupin përmes një udhëtimi zemërthyes, por të bukur dashurie, humbjeje, shërimi dhe shprese.

Ato janë të gjitha fazat që do të përjetoni gjatë rrugëtimit tuaj të ndarjes dhe shërimit, por Rupi ju tregon se jeta mund të jetë ende e ëmbël.

“Çfarë duan gratë” nga Maxine Mei-Fung Chung

Terapia është e shëndetshme për të gjithë, veçanërisht nëse jeni duke kaluar nëpër një ndarje veçanërisht brutale.

Por nëse kjo nuk është diçka që dëshironi të eksploroni, atëherë provoni atë që duan gratë nga psikoterapistja e njohur Maxine Mei-Fung Chung, shkruan Metro.co.uk, përcjell Klankosova.tv

Bazuar në bisedat me pacientët e saj, Maxine tregon shtatë histori prekëse për nevojat dhe dëshirat themelore të grave.

“Biseda mbi dashurinë” nga Natasha Lunn

Ky libër i mrekullueshëm mbulon çdo aspekt të dashurisë që mund të imagjinoni.

Ai shikon pranimin e ndryshimit, psikologjinë e të qenit vetëm, pritshmëritë jorealiste, ripërcaktimin e romancës dhe shkencën e seksit.

“Letrat që nuk do t’i dërgoj kurrë” nga Isabella Dorta

Poezitë e saj përfshijnë gjithçka, nga dashuria dhe thyerja e zemrës deri te shëndeti mendor dhe zbulimi i vetvetes.

Leximin e fjalëve në këto faqe do ta ndiheni kaq tërheqës saqë mund të përfundoni duke qenë në rrugë të mbarë për të ecur në rreshtin e fundit.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.