Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Përvjetori i tmerrit në Rogovë të Hasit (VIDEO)

NULL NULL
nga Valdrin Ibishi 29.01.2023 20:11

Në Rogovë të Hasit të Gjakovës janë bërë homazhe në 24-vjetorin, ku në betejën tri ditëshe me forcat serbe, u vranë 21 dëshmorë.

Ndërsa, tek lapidari që kujton 21 të rëndët nga ky vend, por edhe 9 të tjerë nga fshatrat Goden e Bishtazhin, pos luleve u mbajt edhe një minutë heshtje.

Homazhe në tre fshatrat bën edhe nga Komuna e Gjakovës.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.