Përurohet Qendra Nacionale e Xhudos në Pejë (VIDEO)

Përurohet Qendra Nacionale e Xhudos në Pejë (VIDEO)

NULL NULL
3 weeks më parë

Edhe zyrtarisht është hapur Qendra Nacionale e Xhudos në Pejë.

Në hapjen e Qendrës kanë marrë pjesë: Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu, Kryeministri Albin Kurti, Kryetari Federatës Ndërkombëtare të Xhudos, Marius Vizer, Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, përfaqësuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës dhe Federatës së Xhudos së Kosovës dhe shumë personalitete e mysafirë tjerë vendorë e ndërkombëtarë.

Teksa në prerjen e shiritit mori pjesë: Kryetari i Xhudos Ndërkombëtare, Marius Vizer, Presidentja, Vjosa Osmani dhe kryeministri, Albin Kurti. /Klankosova.tv/.