Personi që u arrestua në Bavari mund të ketë lidhje me sulmet - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Personi që u arrestua në Bavari mund të ketë lidhje me sulmet

NULL NULL
14/11/2015

I pari i Bavarisë, Horst Seehofer, ka thënë se ka një “arsye për të besuar” se njeriu që është arrestuar javën e kaluar në jug të Gjermanisë, ka lidhje me sulmet në Paris.

“Ka arsye të besojmë se kjo gjë ka lidhje me njëra-tjetrën”, u shpreh Seehofer, transmeton Klan Kosova.

Policia e arrestoi këtë njeri më 5 nëntor gjatë një kontrolli rutinë në një autostradë dhe gjetën shumë armë, revolver dhe eksplozivë në automjetin e të dyshuarit.